A Heves megyei Népművészeti Egyesület egri tagjait, - mint "Eger élő népművészetének" képviselőit, - a népművészet és a népi kézművesség területén végzett kimagasló munkásságuk és hagyományőrző tevékenységük alapján az "Egri Értéktár Bizottság" 2014.06.05-i ülésén egyhangú szavazással elfogadta az "Egri települési értéktárba" történő felvételét.
Tizenegyedik alkalommal renezték meg Egerben az Autodidakta művészek kiállítását, AGRIA AUT ART néven.
A város több mint hatvan művésze adta munkáit a kiállításra, a legkülönbözőbb műfajokban.Gyönyörű környezetben , a Ziffer Sándor Galériában került megrendezésre a kiállítás.Egyesületünket Balatoni Tibor, molnár János, Szabó József és Kiss István fafargók valamint Vass Béla csontfaragó képviseltk alkotásaikkal.
Az Aut Art a város nagysikerű művészeti eseménye , 2019. árilis 05-ig látogatható
Homonnán ( Kelet Szlovákia, Humenné) 14. alakalommal rendezték meg az INSITA nevű nemzetközi alkotótábort. Szlovák , cseh, lengyel és magyar résztvevőkel. Egyesületünk képviseletében Kiss István fafaragó, népi iparművész és Balatoni Tibor fafaragók vettek részt az alkotó tábor munkájában. A táborban szabad alkotás eredményeképpen létrejött művek a helyi múzeum gyűjteményét gyarapítják. A jó hangulatú munka lehetőséget adott kapcsolatok építésére, barátságok születésére is.
Harmadik alkalommal Került megrendezésre az aldebrői fafaragó tábort, június 14-től 24-ig. Hosszú előkészítő, tervező munka után 2016-ban kezdődött el a munka a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, Aldebrő önkormányzata és a Heves Megyei Népművészeti Egyesület együttműködési szerződése alapján. Akkor felvázolt elképzelés szerint elkészült az Emlékpark körútja, tizennyolc állomással, mely megörökítette Aldebrő és a magyar történelem sorsfordító eseményeit.