Mester és Inas

„HMNE-3 Mester és 3 inas” - elkezdődött a bőrműves oktatás

A Csoóri Sándor Alap támogatásával ,a „HMNE-3 Mester és 3 inas” program keretében elkezdődnek a képzések, melynek keretében három mester adja át tudását 3 inasnak.
A tiszafüredi Bőrműves Alkotóházban Horváth Tibor népi iparművész, a Népművészet Mestere és Horváth Tiborné Gránátalma-díjas népi iparművész adja át tudását .
Műhelyük legújabb ”inasa” Hegedűs Ágota, egy sokoldalúan képzett kreatív alkotó, aki a bőr és a tűzzománc újszerű társításával szeretne táskát és női övet készíteni.

„HMNE-3 Mester és 3 inas” - elkezdődött a hímzés oktatás

A Csoóri Sándor Alap támogatásával ,a „HMNE-3 Mester és 3 inas” program keretében elkezdődnek a képzések, melynek keretében három mester adja át tudását 3 inasnak.
Lovászné Juhász Rita Gránátalma díjas népi iparművész a Népművészet ifjú mestere a palóc tájegység hímzéseinek jellemzőivel, területi tagozódásával, szín és formavilágával, anyagismereti tudnivalókkal ismerteti meg Szigetvári Andrea Enikőt.

Indul a Mester és Inas program

A Heves Megyei Népművészeti Egyesület a Csoóri Sándor Alap támogatásával CSSP-TARGYALKOTO-MI-2023-0004 nyilvántartási számon „HMNE-3 Mester és 3 inas” címmel tudásátadó projektet valósít meg. A Projekt egy olyan tudás bővítő program, amelynek célja, hogy a nagy szakmai múlttal és tapasztalattal rendelkező Mesterek a fiatal alkotók részére szakmai tapasztalatcserét biztosítsanak, átadják meglévő tudásukat és megismertessék az adott kézműves szakma fogásait. A program keretében három képzés valósul meg.

Mester és Inas - Horváth Tibor és Porkoláb Benedek

„Akinek nincs múltja, annak nem lesz jövője” – tartja Horváth Tibor bőrműves, a Népművészet Mestere, aki tiszafüredi műhelyében Porkoláb Benedeket tanította a mesterség fortélyaira a Csoóri Sándor Alap Mester és Inas programjában.
Most jelent meg egy cikk a kultura.hu - Cifra bicskatartó helyett tartós telefontok címmel.

Mesterek és Inasok -2023 -Véget ért a viseletkészítés képzés

Sikeresen véget ért a a Csoóri Sándor Alap támogatásával megvalósult Viseletkészítő képzés. A Mester Berzeviczy-Fehér Jánosné Népi Iparművész a Népművészet Mestere beszámolója az utolsó foglalkozásokról:
"..Nagy öröm számomra, hogy olyan néprajzi ismeretekkel rendelkező tanítvány érdeklődött ismét a viseletkészítés iránt, akit érdekelt a különböző öltéstechnikák, díszítmények elkészítése is.
A palóc viseletek egyik legszebb darabjai az ingvállak, aminek különböző díszítési lehetőségeivel különleges, egyedi, ünnepek alkalmával és a mindennapokban is viselhető ingvállakat készítettünk.
Bízom benne, hogy a műhelyemben szerzett tapasztalatokat a megszerzett néprajzi ismeretekkel együtt hasznosítani fogja a Tanítványom. Remélem, hogy a Mester és Inas program segítségével sikerült egy embert megnyernem, aki a ránk hagyott értékeket értékként fogja kezelni és a palóc népművészetet népszerűsíteni fogja. Köszönöm, hogy a „Mester és Inas” programban részt vehettem. Élmény volt azt a tudást átadnom, amit az elmúlt 40 év alatt megszereztem, amit nap, mint nap jó magam is gyakorlok és fejlesztem.... "

Mesterek és Inasok -2023 Befejeződött a bőrműves képzés

"Véget ért az 50 órás Mester és Inas képzés (ami kb. 70 órásra sikeredett)
Lévai József sok új információval gazdagodott, elméleti és gyakorlati tudást szerzett ez idő alatt.
Megismerhette a ványoló dúcot. A nagy táskára saját kezűleg ványolta rá a motívumot, csontozta ki a kontúrokat, és festette be a növényi cserzésű natúr marhabőrt négerbarnára.
Készített csontból boglárkákat. Varrhatott körrádlis varrógéppel.
Elsajátította a sámándob készítésének fortélyait is.

Mesterek és Inasok -2023 -Viseletkészítés - III

Berzeviczy-Fehér Jánosné viseletkészítő, népi iparművész, Népművészet Mestere műhelyében folytatódott a Csoóri Sándor Alap támogatásával megvalósult viseletkészítő képzés.
A Mester beszámolója a foglalkozásról:

Mesterek és Inasok -2023 Bőrműves képzés-II.

A Csoóri Sándor Alap támogatásával megkezdődött a bőrműves képzés a tiszafüredi Bőrműves Alkotóházban. Horváth Tibor népi iparművész, Népművészet Mestere és Horváth Tiborné Gránátalma díjas népi iparművész adják át tudásukat Lévai Józsefnek.

Mesterek és Inasok -2023 Bőrműves képzés

A Csoóri Sándor Alap támogatásával megkezdődött a bőrműves képzés a tiszafüredi Bőrműves Alkotóházban. Horváth Tibor népi iparművész, Népművészet Mestere és Horváth Tiborné Gránátalma díjas népi iparművész adják át tudásukat Lévai Józsefnek.

Oldalak

Subscribe to RSS - Mester és Inas